بررسی تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش در بازاریابی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش در بازاریابی :

دید کلی :
هدف از این پایان نامه بررسی تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش در بازاریابی می باشد


توضیحات کامل :

دانلود پایان نامه رشته مدیریت

بررسی تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش در بازاریابی

 

 

 

 

 

 مقدمه

بازاریابی از گذشته های دود کم و بیش در زندگی بشری نقش ایفا کرده اما با حرکت اقتصاد به سمت جهانی شدن و حکم فرمایی مشتری مداری بر نظام های اقتصادی, بازاریابی به ابزار انکارناپذیری برای موفقیت در روابط اقتصادی و بازرگانی جوامع کنونی تبدیل شده و برقراری ارتباطات موثر در جهت تحقق اهداف بازاریابی, از جمله دغدغه های اصلی و پایه ای مدیران سازمان ها به حساب می آید. دانشمندان بازاریابی برای برنامه ریزی و انجام امور مربوط به بازاریابی, اقدامات مربوط به آن را در قالب چهار عنصر (4Ps) طبقه بندی کرده اند. این عناصر که تشکیل دهنده ی آمیخته ی بازاریابی هستند عبارتند از: محصول, قیمت, توزیع و ترفیع. در میان این عناصر, برنامه هایی که برای ترفیع  سازمان و محصول انجام می شود از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است. بازاریابی از علم ارتباطات به عنوان ابزاری جهت تحقق اهداف ترفیعی خود استفاده می نماید (رضایی, 1389).

 

یکی از وظایف مهم در مدیریت بازاریابی, تعیین موثرترین ترکیب ترفیع می باشد. هرکدام از روش های ترفیع ویژگی های منحصر به فردی دارد که عامل تعیین کننده در انتخاب هریک محسوب می گردد. یک شرکت باید ابزارهای ارتباطی را آگاهانه و با دقت به نحوی با یکدیگر ترکیب کند تا بتواند ترکیب موزونی از عناصر ترفیعی به وجود آورد, ترکیبی که نیل به اهداف ارتباطی و بازاریابی را ممکن سازد. انتخاب روش های مناسب ارتباطی با توجه به موقعیت مخاطبان در بازار هدف صورت می گیرد. خرید, نتیجه ی یک فرآیند طولانی تصمیم گیری مصرف کننده است. برقرار کننده ی یک ارتباط بازاریابی باید بداند مخاطبان هدف او اکنون در چه موقعیتی قرار دارند و او می خواهد آنها را به کجا منتقل نماید (صمدی, 1387). 

 

مدیران سازمان های امروزی با درنظر گرفتن عواملی چند, مانند رقابت حاکم بر بازار, ویژگی محصولات و سازمانشان, ویژگی های مشتریان هدف و غیره, به تهیه و ترکیب خاصی از شیوه های برقراری ارتباط که شامل: تبلیغات , پیشبرد فروش , روابط عمومی , فروشندگی شخصی  و بازاریابی مستقیم  است, اقدام می کنند. ترکیب فوق که برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بازار هدف تهیه می شود, آمیخته ی ترفیع  نامیده می شوند. هرکدام از عناصر آمیخته ی ترفیع متاثر از عوامل مختلفی است که نقش اساسی در تدوین موثر این آمیخته دارند. ضمن اینکه هر کدام از عناصر آمیخته ی ترفیع ویژگی هایی دارند که آنها را برای ترفیع در صنایع خاصی موثرتر می نمایاند. در حقیقت در هر صنعت خاص, باید با توجه به ویژگی های آن صنعت و خصوصیات هرکدام از عناصر آمیخته ی ترفیع به تهیه و تدوین آمیخته پرداخت (رضایی, 1389).

 

ترفیع یه مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که بنگاه ها انجام می دهند تا بتوانند در مورد ارزش و مطلوبیت محصول اطلاعات خوبی به خریداران بدهند, به طوری که از بین محصولات موجود در صنعت, محصول ارایه شده ی ایشان را بخرند. آمیخته ی ترفیع بازاریابی مجموعه ای از متغیرهای قابل کنترل است که صاحبان بنگاه ها آنها را برای پاسخگویی به بازار هدف درهم می آمیزند. یک کسب و کار کوچک و متوسط باید ابزارهای ترفیع را آگاهانه و با دقت به نحوی با یکدیگر ترکیب کند تا بتواند ترکیب موزونی از این عناصر به وجود آورد, ترکیبی که نیل به اهداف ارتباطی و بازاریابی را ممکن سازد. از این رو ترفیع عبارت است از: مجموعه فعالیت های اطلاع رسانی, ترغیب, یادآوری و اثرگذاری. آمیخته ی مرسوم ترفیع بازاریابی, مجموعه ای از متغیرهای قابل کنترل است که صاحبان بنگاه ها آنها را برای پاسخگویی به بازار هدف ترکیب می کنند. از این رو برنامه ترفیع, ترکیب ویژه ای از تبلیغات, روابط عمومی, پیشبرد فروش, فروش شخصی و بازاریابی مستقیم است که شرکت بدان وسیله با آگاهی و جذب مشتری به اهداف خود از جمله افزایش فروش محصولات خود نایل می شود (رضوانی و خرمشاهی, 1390).

 

 

 

 

کلمات کلیدی:

تبلیغات تجاری

پیشبرد فروش

فعالیت های ترفیع

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بررسی تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش در بازاریابی
فهرست مطالب

 

فعالیتهای ترفیع

2-2-1) تعریف ترفیع

• تبلیغات

• روابط عمومی

• فروش شخصی

• بازاریابی مستقیم

2-2-1-1) شیوه های نوین ترفیع

• ارتباطات شفاهی

• بازاریابی پارتیزانی

• بازاریابی الکترونیکی

• بازاریابی از طریق تلفن همراه

• بازاریابی ویروسی

جدول 2-1-1) جمع بندی شیوه های ترفیع

2-2-3) تعریف تبلیغات

تبلیغات مستقیم

2-2-3-1) تاریخچه تبلیغات در ایران وجهان

2) نشانه ها و تبلیغ روی دیوارها

3) جارچی های شهر

2-2-3-1-1) تاریخچه تبلیغات در ایران

2-2-3-2) جذابیت های تبلیغات

2-2-3-3) ابزار تبلیغات بازرگانی

2-2-3-5) ده فرمان تبلیغات

2-2-3-6) استفاده از تبلیغات در تلویزیون

2-2-3-7) استفاده از تبلیغات در رادیو

2-2-3-8) مزایا و معایب تبلیغات بازرگانی

2-2-3-9) تاثیر تبلیغات بر متغیرهای اقتصادی

2-2-3-10) تاثیر تبلیغات بازرگانی بر رفتار مصرف کننده

2-2-4) فعالیت های پیشبرد فروش

2-2-4-1) انواع پیشبرد فروش مصرف کننده

2-2-4-2) اهداف پیشبرد فروش

2-2-4-3) مزایای پیشبرد فروش

2-2-4-4) ابزارهای پیشبرد فروش مصرف کننده

2-2-4-5) آینده ی پیشبرد فروش

 

بررسی تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش در بازاریابی
فهرست منابع و مآخذ:

 

 

 

لینک کمکی